Pozvánka na přednášku Keňa chudá i bohatá

Keňa chudá i bohatá očima mladého dobrovolníka

Cestovatelská přednáška Davida Pakizera o jednom ze států východní Afriky.

David Pakizer je student postgraduálního studia Klinické neurovědy na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. V rámci svého studia využil možnost vycestovat na dobrovolnickou stáž, kterou umožňovala univerzita a Centrum Narovinu. Z nabízených možností jej nejvíce oslovil projekt na Rusinga Island v Keni, kde se mohl realizovat nejen při práci s dětmi, ale také na místní klinice.

Před odjezdem měl sice zkušenosti z nemocnic v České republice, ovšem i tak jej nic nemohlo připravit na lokální problémy a nemoci. Celý měsíc práce na klinice pro něj byl velmi obohacující. Seznámil se s místní kulturou a mentalitou pacientů, setkal se s mnoha nemocemi, které v Evropě nemáme, a mohl si vyzkoušet mnoho úkonů, ke kterým se v Česku nikdy nedostane.

Během pobytu se rychle spřátelil nejen s personálem z kliniky, ale i s dětmi ze sirotčince či základní a střední školy.

Po těžkém loučení s Ostrovem Naděje měl možnost prozkoumat více míst v Keni – zažít krásy pobřeží Indického oceánu na vyhlášených plážích Diani, prozkoumat krásné přístavní velkoměsto Mombasa, poznat po čajových plantážích také plantáže kávové, vidět mnoho zvířat v nádherné národní rezervaci Masai Mara a také prozkoumat hlavní město Nairobi.

Pozvánka na přednášku Keňa chudá i bohatá

St | 20. 3. 2024