BiblioBox

Městská knihovna Havířov má skvělou vychytávku – BiblioBox. Tento plechový pomocník vám umožní vracet knihy a časopisy 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, ovšem během standardní provozní doby uvítáme, pokud se s knížkami zastavíte osobně na pobočku. Bibliobox je umístěn před vstupem do ústřední knihovny na ulici Svornosti 2.

Které dokumenty mohu vkládat do boxu?

Do BiblioBoxu můžete vkládat knihy a časopisy z fondu Městské knihovny Havířov, a to nejen z centrální budovy, ale i ze všech poboček havířovské knihovny. Prostřednictvím BiblioBoxu nelze vracet CD, DVD, společenské hry a noty. Rovněž nelze vkládat dokumenty vypůjčené z jiného města či obce v rámci MVS (meziknihovní výpůjční služby). Uvedené dokumenty vracejte vždy při osobní návštěvě knihovny.

Jak mám postupovat při vkládání dokumentů do boxu?

Dokumenty vkládejte do BiblioBoxu jednotlivě a hřbetem napřed. Po vložení vyčkejte na zavření předních dvířek, poté můžete pokračovat ve vkládání další knihy nebo časopisu.

Musím vložit do knihy svůj čtenářský průkaz nebo lísteček se jménem?

Knihy vkládejte do BiblioBoxu bez čtenářského průkazu a není potřeba přikládat ani žádné lístečky se jménem čtenáře. Náš knihovní systém dokáže identifikovat vrácené dokumenty i bez těchto pomůcek.

Kdy budou mé výpůjčky odečteny z konta?

Vrácené knihy a časopisy odečítáme z vašeho čtenářského konta následující pracovní den, proto je vhodné vracet dokumenty raději s předstihem. Výpůjční lhůta u zbývajících nevrácených dokumentů se automaticky neprodlužuje. O stavu svých výpůjček se můžete informovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím svého čtenářského konta.

Jak jsou řešeny sankční poplatky a náhrady škody?

Poplatky za opožděné vrácení dokumentů zůstávají načteny ve vašem čtenářském kontu a vybereme je od vás při osobní návštěvě knihovny. Mějte na paměti, že vracení dokumentů prostřednictvím BiblioBoxu není anonymní. Poškozené dokumenty z vašeho konta neodečteme a případnou náhradu škody společně projednáme při osobní návštěvě knihovny.

Scroll to Top