Městská knihovna Havířov

Návratový box

Havířovská knihovna má skvělou vychytávku – návratový box. Tento plechový pomocník vám umožní vracet knihy a časopisy i v době, kdy je knihovna zavřená. Jeden box je umístěn před knihovnou na ulici Svornosti, druhý na Šrámkově ulici a třetí pomocník na vás čeká na pobočce Gen. Svobody v Havířově-Šumbarku.

Které dokumenty mohu vkládat do návratového boxu?

Do boxu můžete vkládat knihy a časopisy ze všech poboček havířovské knihovny. Prostřednictvím boxu nelze vracet CD, DVD, společenské hry a noty. Rovněž nelze vkládat dokumenty vypůjčené z jiného města či obce v rámci MVS (meziknihovní výpůjční služby). Uvedené dokumenty vracejte vždy při osobní návštěvě knihovny.

Jak mám postupovat při vkládání dokumentů do boxu?

Dokumenty vkládejte do boxu po jednom kusu a hřbetem napřed. Po vložení vyčkejte na zavření předních dvířek, poté můžete pokračovat ve vkládání další knihy nebo časopisu.

Musím vložit do knihy svůj čtenářský průkaz?

Knihy vkládejte do boxu bez čtenářského průkazu a není potřeba přikládat ani žádné lístečky se jménem čtenáře. Náš knihovní systém dokáže identifikovat vrácené dokumenty i bez těchto pomůcek.

Kdy budou mé výpůjčky odečteny z konta?

Vrácené knihy a časopisy odečítáme z vašeho čtenářského konta následující pracovní den, proto je vhodné vracet dokumenty raději s předstihem. Výpůjční lhůta u zbývajících nevrácených dokumentů se automaticky neprodlužuje.

Jak jsou řešeny sankční poplatky a náhrady škody?

Poplatky za opožděné vrácení dokumentů zůstávají načteny ve vašem čtenářském kontu a vybereme je od vás při osobní návštěvě knihovny. Vracení dokumentů prostřednictvím návratového boxu není anonymní. Poškozené dokumenty z vašeho konta neodečteme a případnou náhradu škody společně projednáme při osobní návštěvě.