Návratový box

Havířovská knihovna má skvělou vychytávku – návratový box. Tento plechový pomocník vám umožní vracet knihy a časopisy 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, ovšem během standardní provozní doby uvítáme, pokud se s knížkami zastavíte osobně na pobočku. Jeden box je umístěn před knihovnou na ulici Svornosti 2, druhý na ulici Šrámkova 2 a třetí pomocník na vás čeká v budově pobočky Gen. Svobody 14 v Havířově-Šumbarku.

Které dokumenty mohu vkládat do návratového boxu?

Do boxu můžete vkládat knihy a časopisy z fondu Městské knihovny Havířov, a to nejen z centrální budovy, ale i ze všech poboček havířovské knihovny. Prostřednictvím boxu nelze vracet CD, DVD, společenské hry a noty. Rovněž nelze vkládat dokumenty vypůjčené z jiného města či obce v rámci MVS (meziknihovní výpůjční služby). Uvedené dokumenty vracejte vždy při osobní návštěvě knihovny.

Jak mám postupovat při vkládání dokumentů do boxu?

Dokumenty vkládejte do boxu jednotlivě a hřbetem napřed. Po vložení vyčkejte na zavření předních dvířek, poté můžete pokračovat ve vkládání další knihy nebo časopisu.

Musím vložit do knihy svůj čtenářský průkaz nebo lísteček se jménem?

Knihy vkládejte do boxu bez čtenářského průkazu a není potřeba přikládat ani žádné lístečky se jménem čtenáře. Náš knihovní systém dokáže identifikovat vrácené dokumenty i bez těchto pomůcek.

Kdy budou mé výpůjčky odečteny z konta?

Vrácené knihy a časopisy odečítáme z vašeho čtenářského konta následující pracovní den, proto je vhodné vracet dokumenty raději s předstihem. Výpůjční lhůta u zbývajících nevrácených dokumentů se automaticky neprodlužuje. O stavu svých výpůjček se můžete informovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím svého čtenářského konta.

Jak jsou řešeny sankční poplatky a náhrady škody?

Poplatky za opožděné vrácení dokumentů zůstávají načteny ve vašem čtenářském kontu a vybereme je od vás při osobní návštěvě knihovny. Mějte na paměti, že vracení dokumentů prostřednictvím návratového boxu není anonymní. Poškozené dokumenty z vašeho konta neodečteme a případnou náhradu škody společně projednáme při osobní návštěvě knihovny.

Přehrát video
Scroll to Top