Městská knihovna Havířov

Elektronická Albi tužka

Městská knihovna Havířov obohatila svůj fond o řadu titulů z oblíbené edice Kouzelné čtení. Edice nabízí říkanky, pohádky, společenské hry i populárně naučné tituly. Kouzelné čtení je určeno dětem v předškolním a školním věku, bezpochyby však zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte. K plnému využití knížek slouží speciální elektronická tužka, která dovede nejenom číst texty, zpívat písničky a přehrávat reálné zvuky, ale dají se s ní hrát i různé hry a kvízy. Stačí, když se dotknete tužkou obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace. Hraní s Albi tužkou je zábava s neomezenými možnostmi. Pokud nemáte doma svou Albi tužku, můžete si ji vypůjčit ve vybraných odděleních Městské knihovny Havířov. 

Pravidla půjčování

  1. Albi tužka je k dispozici v Hudebním oddělení na ul. Svornosti a v dětských odděleních na ul. Svornosti a Šrámkova.
  2. Albi tužku si mohou vypůjčit registrovaní uživatelé s vyrovnanými závazky vůči knihovně. Čtenářům mladším 15 let se Albi tužka půjčuje oproti podpisu zákonného zástupce.
  3. Výpůjční doba činí 1 měsíc bez možnosti prodloužení.
  4. V případě poškození či ztráty Albi tužky je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu (plnou cenu včetně manipulačního poplatku 100 Kč), nebo zajistit adekvátní náhradu, nebo dokoupit chybějící komponenty.
  5. Na tužku je zakázáno nahrávat vlastní obsah a měnit její nastavení.
  6. Čtenář vrací nabitou Albi tužku tam, kde si ji vypůjčil. Albi tužku nelze vrátit prostřednictvím návratového boxu.