Elektronické knihy

Městská knihovna Havířov nabízí svým čtenářům půjčování vybraných knižních titulů ve formě elektronických knih. Služba je nabízena ve spolupráci s portálem Palmknihy (dříve eReading) a zahrnuje převážně české tituly z oblasti beletrie. Elektronické knihy lze číst pouze na vybraných čtečkách, chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android nebo iOS. Registrovaní čtenáři mohou stahovat zdarma až 3 knižní tituly měsíčně.

Jak se zapojit do eVýpůjček?

1. Aktivní čtenářské konto

Abyste mohli stahovat e-knihy, musíte mít v knihovně aktivní konto, zaplacený registrační poplatek a uvedenou e-mailovou adresu.

2. Registrace na Palmknihy

Registrujte se na portálu palmknihy.cz se stejnou e-mailovou adresou, která je uvedena ve vašem čtenářském kontě.

3. Stažení aplikace eReading

Do vašeho telefonu nebo tabletu si stáhněte aplikaci eReading, která je k dispozici zdarma na Google Play nebo App Store.

Jak si vyhledat a stáhnout e-knihu?

1. Přihlaste se do svého čtenářského konta (online katalogu). Pokud své přihlašovací údaje neznáte, získáte je na vyžádání při osobní návštěvě kterékoliv pobočky naší knihovny.

2. Vyhledejte si v katalogu požadovanou e-knihu. Pokud nehledáte konkrétní titul, můžete si zobrazit všechny dostupné e-knihy kliknutím na odkaz Elektronická kniha.

3. Jakmile si vyberete vámi požadovaný titul, klikněte v detailu knihy na odkaz „Vypůjčit e-knihu“. Potvrďte, že si opravdu přejete stáhnout e-knihu do svého zařízení.   

4. V případě úspěšného stažení se objeví informace o přiřazení výpůjčky k vašemu účtu. Nyní můžete opustit online katalog.

5. Přihlaste se do aplikace eReading se stejnou e-mailovou adresou, která je uvedena ve vašem čtenářském kontě v knihovně.

6. Po přihlášení do aplikace eReading se stažená e-kniha nachází nejprve ve složce „online“. Zároveň zde vidíte výpůjční lhůtu.

7. Abyste mohli číst e-knihu kdykoliv bez připojení k internetu, klikněte na ikonu knihy a zvolte možnost „Stáhnout knihu do zařízení.“

8. Po úspěšném stažení e-knihy do zařízení se objeví text „Staženo“ a kniha se pak přesune do složky „Místní“. Nyní již můžete začít číst.

9. Počet přečtených stran bude vyjádřen procenty. Ikona „100%“ značí přečtení celé e-knihy. Gratulujeme!

Scroll to Top