Půjčovna pro dospělé, Svornosti, Havířov-Město

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pondělí
8.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 18.00

Středa
13.00 – 18.00

Čtvrtek
8.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 18.00

Sobota
8.00 – 12.00

Kontakt

Nadcházející události

Ne | 1. května - Pá | 10. června

Toulky kolem Odry

Půjčovna pro dospělé, Svornosti 2, Havířov
Nebyla nalezena žádná událost!
Načíst více

Kdo jsme a co děláme?

Půjčovna nabízí 28.000 svazků knih a 25 titulů časopisů. Čtenářům je k dispozici prostorná studovna s šesti počítači, Wi-Fi připojení, barevná tiskárna a kopírka do formátu A3. Půjčovna pravidelně pořádá autorská čtení, relaxační kurzy, besedy se spisovateli a jinými zajímavými osobnostmi, přednášky zaměřené na zdraví a cestování. Oblíbené jsou rovněž počítačové kurzy pro seniory, Knižní klub nebo výstavy pořádané Fotoklubem Havířov. Imobilním čtenářům můžeme zajistit donáškovou službu knih.

Vedoucí oddělení: Věra Böhmová
Knihovnice: Bc. Lenka Bařáková, Mgr. Jitka Javorská a Bc. Lucie Kalabisová

Galerie Po schodech

Galerie Po schodech se nachází v budově ústřední knihovny na ulici Svornosti. Vznikla v roce 2013 ve spolupráci s Fotoklubem Havířov. Každý rok je v galerii uspořádáno 6 výstav, v rámci kterých představují veřejnosti svou fotografickou tvorbu nejen členové Fotoklubu Havířov, ale i další fotografové. Galerie je otevřena během provozní doby knihovny. Vstup je zdarma.

Knižní klub KK451

Knižní klub KK451 vznikl v roce 2012. Jeho název je odvozen podle románu spisovatele Raye Bradburyho „451 stupňů Fahrenheita“. Setkáváme se jednou měsíčně, zpravidla ve čtvrtek. V průběhu let se mezi námi i nově příchozími členy vytvořilo přátelství, a tak se občas scházíme i u některého z členů na zahradě, kde rovněž diskutujeme o knížkách. Vesměs se v knihovně schází okolo 10-15 čtenářů různých věkových kategorií. Klub obvykle probíhá tak, že si vybereme konkrétní knihu a do dalšího setkání si ji přečteme. Jeden z členů pak provází knižním klubem, představí nám spisovatele, klade nám otázky a diskutujeme nad knihou nebo tématem, kterého se dílo dotýká. Rádi mezi námi přivítáme další knihomily.

Počítačové kurzy pro začátečníky

Půjčovna pravidelně pořádá počítačové kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé. Začátečníci se učí pracovat s obrázky a textem, založí si e-mail a seznámí se s internetem. Mírně pokročilí se učí nakupovat v e-shopech, vyhledávat dopravní spojení, používat mapy, stahovat dokumenty, vytvářet různá přání aj. Kurzy jsou dvouměsíční a probíhají ve středu dopoledne. Obvykle se jich účastní senioři, ale věk není omezen. V současné době může být v jedné skupině 6 studentů využívajících naše počítače a další 3 studenti s vlastním notebookem. Zájemci nemusí mít obavy, že by něco nezvládli. Přistupujeme k nim individuálně a přizpůsobujeme se jejich rytmu. Ke každé lekci jsou připraveny materiály. Cena kurzu za měsíc je 50 Kč.

Kurzy Trénování paměti

V rámci kurzu se účastníci učí používat řadu paměťových technik. Procvičují si mozek pomocí zábavných úkolů, které jsou zaměřeny především na koncentraci, dlouhodobou či krátkodobou paměť, slovní zásobu, fantazii a propojení obou mozkových hemisfér. Lekce jsou vedené v přátelském duchu, nehodnotí se výkon ani rychlost. Oblíbený kurz vede certifikovaná lektorka Bc. Lucie Kalabisová. Cena kurzu je 200 Kč.

Máte dotaz? | Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Scroll to Top