Půjčovna pro dospělé, Šrámkova, Havířov-Podlesí

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pondělí
8.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 18.00

Středa
13.00 – 18.00

Čtvrtek
8.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 18.00

Kontakt

Nadcházející události

St | 25. května - St | 29. června

Když kniha vypráví…

Půjčovna pro dospělé, Šrámkova 2a, Havířov-Podlesí
Nebyla nalezena žádná událost!
Načíst více

Kdo jsme a co děláme?

Největší ze všech půjčoven nabízí čtenářům okolo 37.000 svazků knih a široký výběr časopisů. Mimo to je zde k dispozici internet pro veřejnost s možností tisku na barevné tiskárně A4 a kopírování dokumentů na černobílé kopírce až do formátu A3. Pro převod dokumentů do elektronické podoby nabízíme možnost skenování. Dále poskytujeme přístup k platným zákonům a vyhláškám (databáze ASPI). Čtenáři si mohou na místě prostudovat publikace o Havířovu a jeho okolí. Oddělení pořádá besedy se zajímavými osobnostmi. Tradicí se již staly cestovatelské přednášky Jana Durdy nebo přednášky z historie našich zemí vedené Hanou Slížovou. Zájemcům nabízíme počítačové kurzy pro začátečníky, kurzy editace Wikipedie nebo trénování paměti.

Vedoucí oddělení: Jana Jedináková
Knihovníci: Monika Kaplanová, Veronika Nápravník Boháčová, Tomáš Lipina

Sportovní knihovna

Od konce roku 2018 provozuje půjčovna speciální sekci, tzv. Sportovní knihovnu. Oddíl  sportovních a turistických publikací, map a kronik vytvořila knihovna díky daru pana Mgr. Rudolfa Šimka. Čtenářům je k dispozici zhruba 2500 publikací a s ohledem na jejich historickou hodnotu se půjčují pouze k prostudování na místě.

Počítačové kurzy pro začátečníky

Účastníci se učí pracovat s obrázky a textem, stahovat dokumenty nebo vytvářet různá přání. Seznámí se s internetem, založí si e-mail, naučí se přikládat přílohy. Kurzy jsou dvouměsíční a probíhají ve středu dopoledne. Kurzy jsou určeny věkové skupině 50+. Počet lidí v jedné skupině je určen počtem počítačů. V současné době může být v jedné skupině 5 studentů. Zájemci o počítačový kurz nemusí mít obavy, že by něco nezvládli. Přistupujeme k nim individuálně a přizpůsobujeme se jejich rytmu. Ke každé lekci jsou připraveny materiály. Cena kurzu je 100 Kč za 8 lekcí.

Senioři píší Wikipedii | Wikiklub

Program vznikl v roce 2013 a jeho cílem je zapojit do tvorby internetové encyklopedie seniory, kteří jsou ochotní se podělit o své vědomosti. Od konce roku 2017 pořádáme ve spolupráci s Wikimedia Česká republika kurzy editace Wikipedie. Účastníci se dozví, co je Wikipedie a jakými pravidly se publikování na Wikipedii řídí. Naučí se upravovat text, vkládat citace, odkazy a obrázky. Z iniciativy lektora kurzu Ing. Miloslava Ruckého vznikl klub Wikipedie, jehož členové se na pravidelných schůzkách informují o svých aktivitách na Wikipedii a o různých akcích pořádaných nadací Wikimedia Česká republika.

Máte dotaz? | Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Scroll to Top