Městská knihovna Havířov

Půjčovna pro dospělé, Šrámkova, Havířov-Podlesí

Provozní doba

 • Pondělí

  8.00 – 18.00

 • Úterý

  8.00 – 18.00

 • Středa

  13.00 – 18.00

 • Čtvrtek

  8.00 – 18.00

 • Pátek

  8.00 – 18.00

Kontakty

Kde nás najdete

Nadcházející událost

Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

Největší ze všech půjčoven nabízí čtenářům okolo 37.000 svazků knih a široký výběr časopisů. Mimo to je zde k dispozici internet pro veřejnost s možností tisku na barevné tiskárně A4 a kopírování na černobílé kopírce až do formátu A3. Dále poskytujeme přístup k zákonům a vyhláškám (databáze ASPI). Oddělení pořádá besedy se zajímavými osobnostmi. Tradicí se již staly cestovatelské přednášky Jana Durdy nebo přednášky z historie našich zemí vedené Hanou Slížovou. Zájemcům nabízíme počítačové kurzy pro začátečníky a kurzy editace Wikipedie.

Sportovní knihovna

Od konce roku 2018 provozuje půjčovna speciální sekci, tzv. Sportovní knihovnu. Oddíl sportovních a turistických publikací, map nebo kronik vytvořila knihovna díky daru pana Mgr. Rudolfa Šimka. Čtenářům je k dispozici zhruba 2500 publikací a s ohledem na jejich historickou hodnotu se půjčují pouze k prostudování na místě.

Počítačové kurzy pro začátečníky

Účastníci se učí pracovat s obrázky a textem, stahovat dokumenty nebo vytvářet přání. Seznámí se s internetem, založí si e-mail, naučí se přikládat přílohy. Kurzy jsou dvouměsíční a probíhají ve středu dopoledne. Kurzy jsou určeny věkové skupině 50+. V současné době může být v jedné skupině 5 studentů. Zájemci o počítačový kurz nemusí mít obavy, že by něco nezvládli. Přistupujeme k nim individuálně. Cena kurzu je 100 Kč za 8 lekcí.

Senioři píší Wikipedii

Program vznikl v roce 2013 a jeho cílem je zapojit do tvorby internetové encyklopedie seniory, kteří jsou ochotní se podělit o své vědomosti. Od konce roku 2017 pořádáme ve spolupráci s Wikimedia Česká republika kurzy editace Wikipedie. Účastníci se dozví, co je Wikipedie a jakými pravidly se publikování na Wikipedii řídí. Naučí se upravovat text, vkládat citace, odkazy a obrázky. Z iniciativy lektora Ing. Miloslava Ruckého vznikl klub Wikipedie, jehož členové se na pravidelných schůzkách informují o svých aktivitách na Wikipedii a o různých akcích pořádaných nadací Wikimedia Česká republika.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Přejít nahoru