Půjčovna pro děti, Svornosti, Havířov-Město

Půjčovna patří se svými 13.000 svazky knih mezi největší dětská oddělení. Kromě knih a časopisů si čtenáři mohou vybrat ze široké nabídky společenských her. Děti mají k dispozici studovnu, kde se nachází 24 studijních míst a 4 počítače připojené k internetu. Tisknout lze na barevné tiskárně A4. Aktivně spolupracujeme se spádovými základními školami Gorkého, Na Nábřeží a 1. máje, pro které připravujeme řadu besed a knihovnických lekcí. Jednou měsíčně nás v rámci Čtenářského klubu navštěvují děti z družiny při ZŠ Gorkého. S mateřskými školami čteme pohádky a tvoříme nejrůznější výrobky. Každoročně pořádáme Halloweenská odpoledne, spaní v knihovně v rámci březnové celorepublikové akce Noc s Andersenem a další kulturní nebo výtvarné aktivity pro děti. Mezi nejnovější aktivity patří možnost pohrát si v knihovně s roboty zvanými Ozobot.

Vedoucí oddělení: Mgr. Michaela Tobolová
Knihovnice: Bc. Kristýna Verešová a Bc. Lucie Drlíková

Pohádkohraní

Knihy se dají číst i jinak. Nevěříte? Navštivte naše scénická čtení pohádek z pečlivě vybraných knih pro děti. Knihovnice čtou krátké příběhy z knihy a zároveň příběh hrají. Součástí představení jsou jednoduché kulisy, rekvizity a kostýmy. Hudební doprovod vytvářejí samotné děti prostřednictvím hudebních nástrojů. Vybrat si můžete z pohádek O pejskovi a kočičce a Kvak a Žbluňk.

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pondělí
8.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 18.00

Středa
13.00 – 18.00

Čtvrtek
8.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 18.00

Sobota
8.00 – 12.00

Kontakt

Roboti Ozoboti | Kroužky a workshopy

Ozobot je malý robot, který se vejde do dětské dlaně a je vhodný pro všechny věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory. Je snadno programovatelný prostřednictvím fixů a papíru, skládáním puzzle nebo počítačem v prostředí OzoBlocklyOd října 2020 pořádáme pro zájemce z řad začátečníků kroužek programování Ozobotů. Účastníci se naučí ovládat robůtky pomocí fixů a tabletů v prostředí OzoBlockly nebo skládáním puzzle. Pokud vás baví zjišťovat možnosti programování, neváhejte a přihlaste se. Budete překvapeni, co takový malý robůtek dokáže. Větším skupinám (mateřským a základním školám) nabízíme možnost uspořádání workshopu, jehož prostřednictvím vás rovněž seznámíme s Ozoboty a vyzkoušíte si je naprogramovat dle jednoduchých úloh. Na termínu se společně dohodneme e-mailem nebo telefonicky.

Scroll to Top