Půjčovna pro děti, Svornosti, Havířov-Město

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pondělí
8.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 18.00

Středa
13.00 – 18.00

Čtvrtek
8.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 18.00

Sobota
8.00 – 12.00

Kontakt

Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

Půjčovna patří se svými 13.000 svazky knih mezi největší dětská oddělení v Havířově. Kromě knih a časopisů si čtenáři mohou vybrat ze široké nabídky společenských her. Děti mají k dispozici klubovnu, kde se nachází 24 studijních míst a 4 počítače připojené k internetu. Tisknout lze na barevné tiskárně A4. Úzce spolupracujeme se spádovými základními školami Gorkého, Na Nábřeží a 1. máje, pro které připravujeme řadu besed či knihovnických lekcí. Jednou měsíčně nás v rámci Čtenářského klubu navštěvují děti z družiny při ZŠ Gorkého. S mateřskými školami čteme pohádky a tvoříme výrobky. Každoročně se účastníme celorepublikové akce Noc s Andersenem a pořádáme další kulturní nebo výtvarné aktivity pro děti. Mezi nejnovější aktivity patří možnost pohrát si v knihovně s roboty zvanými Ozobot.

Vedoucí oddělení: Mgr. Michaela Tobolová
Knihovnice: Bc. Lucie Drlíková

Pohádkohraní

Knihy se dají číst i jinak. Nevěříte? Navštivte naše scénická čtení pohádek z pečlivě vybraných knih pro děti. Knihovnice čtou krátké příběhy z knihy a zároveň příběh hrají. Součástí představení jsou jednoduché kulisy, rekvizity a kostýmy. Hudební doprovod vytvářejí děti prostřednictvím hudebních nástrojů.

Roboti Ozoboti | Kroužky a workshopy

Ozobot je malý robot, který se vejde do dětské dlaně a je vhodný pro všechny věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory. Pro  začátečníky pořádáme kroužek programování Ozobotů. Účastníci se naučí ovládat roboty pomocí fixů či tabletů v prostředí OzoBlockly nebo skládáním puzzle.

Pokud vás baví zjišťovat možnosti programování, neváhejte a přihlaste se. Budete překvapeni, co takový robůtek dokáže. Větším skupinám (mateřským a základním školám) nabízíme možnost uspořádání workshopu, na jehož termínu se společně dohodneme e-mailem nebo telefonicky.

Máte dotaz? | Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Scroll to Top