Projekt Kulturní a vzdělávací aktivity pro seniory

Logo Nadace OKD

2022

Cílem projektu je poskytnout seniorům bezpečné místo pro pravidelná setkávání a aktivní trávení volného času. V průběhu roku budou realizovány kurzy macramé a černého drátování, proběhnou cestovatelské přednášky, kurz trénování paměti a cyklus přednášek o genealogii. Více informací na tel. 597 317 218. Harmonogram akcí najdete níže na této stránce.

Na co se můžete těšit?

Tvořivé kurzy

Kurz černého drátování povede lektorka Šárka Dvořáková, s níž spolupracujeme již řadu let. Kurz bude zaměřen na začátečníky a uskuteční se v březnu a listopadu. Účastníci si vyrobí jarní a podzimní dekorace, které si odnesou domů.

Kurz Macramé povede lektorka Bc. Michaela Klečatská. Macramé neboli drhání je pradávná technika splétání šňůr. Nejoblíbenějšími výrobky jsou dekorace na zeď, lapače snů, závěsy na květináče nebo lucerny. Relaxační kurz pro začátečníky bude probíhat 1x měsíčně od března do prosince. (Kapacita kurzu je naplněna).

Pátráme po předcích

V dubnu zahájíme pětidílný cyklus genealogických přednášek Mgr. Vlastimila Ciesara, evangelického pastora a regionálního badatele. Zájemcům usnadní cestu k sestavení rodinného rodokmenu. Informace v hudebním oddělení, na e-mailu hudebni@knih-havirov.cz, nebo na tel. 597 317 212.

Cestovatelské přednášky

V dubnu proběhne přednáška cestovatele Radima Ptáčka o jihoamerickém Peru, další přednáška se uskuteční v říjnu, kdy nám Robin Hill popovídá o Kyrgyzstánu a jeho drsné panenské přírodě.