Městská knihovna Havířov

Domů > Pobočky knihovny > Půjčovna pro dospělé, Svornosti

Půjčovna pro dospělé, Svornosti, Havířov-Město

Provozní doba

Pondělí
8.00-18.00
Úterý
8.00-18.00
Středa
13.00-18.00
Čtvrtek
8.00-18.00
Pátek
8.00-18.00
Sobota
8.00-12.00

Kontakty

Kontakt

Svornosti 86/2, Havířov-Město
Telefon: 597 317 215 / 597 317 216
E-mail: stred@knih-havirov.cz 

Vedoucí oddělení

Bc. Lucie Kalabisová

Knihovnice

Jitka Javorská
Bc. Martina Dordová
Andrea Nogová 

Kde nás najdete

Nadcházející událost

Plakát k akci Cvičení s Hankou
Út | 5. 3. 2024
9:00 - 10:00

Cvičení s Hankou

Půjčovna pro dospělé, Svornosti 2, Havířov
Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

Půjčovna nabízí 28.000 svazků knih a 25 titulů časopisů. Čtenářům je k dispozici prostorná studovna s šesti počítači, Wi-Fi připojení, barevná tiskárna a kopírka do formátu A3. Půjčovna pravidelně pořádá autorská čtení, relaxační kurzy, besedy se spisovateli a jinými zajímavými osobnostmi, přednášky zaměřené na zdraví a cestování. Oblíbené jsou rovněž počítačové kurzy pro seniory, Knižní klub nebo výstavy pořádané Fotoklubem Havířov. Imobilním čtenářům můžeme zajistit donáškovou službu knih.

Logo Galerie po schodech

Galerie Po schodech

Galerie Po schodech se nachází v budově ústřední knihovny na ulici Svornosti. Vznikla v roce 2013 ve spolupráci s Fotoklubem Havířov. Každý rok je v galerii uspořádáno 6 výstav, v rámci kterých představují veřejnosti svou fotografickou tvorbu nejen členové Fotoklubu Havířov, ale i další fotografové. Galerie je otevřena během provozní doby knihovny. Vstup je zdarma.

Ilustrační obrázek k počítačovému kurzu

Počítačové kurzy pro začátečníky

Začátečníci se učí pracovat s obrázky a textem, založí si e-mail a seznámí se s internetem. Mírně pokročilí se učí nakupovat v e-shopech, vyhledávat dopravní spojení, používat mapy, stahovat dokumenty, vytvářet různá přání aj. Kurzy jsou dvouměsíční a probíhají ve středu dopoledne. V současné době může být ve skupině 6 studentů využívajících naše počítače a 3 studenti s vlastním notebookem. Cena kurzu je 100 Kč / 1 měsíc, 200 Kč / 2 měsíce.

Účastníci kurzu Trénování paměti

Trénování paměti

V rámci kurzu se účastníci učí používat řadu paměťových technik. Procvičují si mozek pomocí zábavných úkolů, které jsou zaměřeny především na koncentraci, dlouhodobou či krátkodobou paměť, slovní zásobu, fantazii a propojení obou mozkových hemisfér. Lekce jsou vedeny v přátelském duchu, nehodnotí se výkon ani rychlost. Oblíbený kurz vede certifikovaná lektorka Bc. Lucie Kalabisová. Cena kurzu je 200 Kč.

Virtuální prohlídka

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.