Městská knihovna Havířov

Domů > Pobočky knihovny > Pobočka J. Seiferta

Pobočka J. Seiferta, Havířov-Město

Provozní doba

Pondělí
13.00–18.00
Úterý
8.00–12.00 | 13.00–17.00
Středa
Zavřeno
Čtvrtek
8.00–12.00 | 13.00–18.00
Pátek
8.00–12.00 | 13.00–17.00

Kontakty

Kontakt

J. Seiferta 8, Havířov-Město
Telefon: 597 317 225
E-mail: seiferta@knih-havirov.cz 

Vedoucí oddělení

Martina Urbančíková

Knihovnice

Jana Brůžková

Kde nás najdete

Nadcházející událost

Pozvánka na výstavu Voláme jaro
Pá - Čt | 1. - 28. 3. 2024

Voláme jaro

J. Seiferta 8, Havířov-Město
Ilustrační obrázek hracích karet
Po | 11. 3. 2024
10:00

Karetní klub

J. Seiferta 8, Havířov-Město
Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

V pobočce s bezbariérovým vstupem se nachází oddělení pro dospělé, oddělení pro děti a mládež, ekologický koutek a Semínkovna. Pořádáme cestovatelské besedy, tvořivé kurzy, výstavy fotografií, obrázků a rukodělných prací. Navštěvují nás členové Klubu učitelů seniorů, pro které připravujeme prezentaci knižních novinek. Děti navštěvují se školou literární besedy a lekce, oblíbené je Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny králem Knihomilem I. Do mateřských škol chodíme číst v rámci akce Celé Česko čte dětem. Navštěvuje nás i dětský Čtenářský klub při ZŠ Marie Kudeříkové. Co dva měsíce LISTujeme novými knihami pro děti, občas pořádáme tvořivé dílničky. Na pobočce jsou k dispozici také deskové hry.

Ekokoutek a Ekolympiáda

Pobočka Seifertova se zaměřuje na ekologickou výchovu. V Ekokoutku si můžete vybrat z více než 500 publikací zaměřených na dopravu, energie a ochranu životního prostředí. K dispozici máme hudební nahrávky zachycující hlasy běžných i méně častých druhů našich ptáků, plazů, obojživelníků, hmyzu a savců. Pořádáme přednášky s ekologickou tematikou, besedy ke Dni Země a Dni bez aut. Pro děti každoročně pořádáme soutěž o ekologii a životním prostředí s názvem Ekolympiáda. Soutěž je určena tříčlenným družstvům žáků základních škol a víceletých gymnázií nejen z Havířova, ale i celého kraje. Jednotlivé ročníky jsou tematicky zaměřeny, děti si  zahrají hry, vyrobí výrobek z přírodních materiálů, poznávají hlasy ptáků, řeší ekokvízy apod. 

Logo projektu Semínkovna
Ilustrační obrázek k projektu Semínkovna

Semínkovna

Tato iniciativa vznikla v České republice v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení. Semínkovny jsou místem, kde zahradníci mohou mezi sebou bezplatně sdílet semena ze svých zahrádek. Návštěvníci mohou přinést semena zeleniny, bylin či okrasných rostlin uložena v sáčcích a označená názvem, datem a místem původu. Osivo je k dispozici zdarma a pro všechny. 

Ilustrační obrázek k tvořivému kurzu

Tvůrčí dílny

Chcete poznat nové výtvarné techniky, zkrášlit si domov dekoracemi z foamiranu nebo si vyrobit neotřelý šperk z filcu či korálků? Pak navštivte naši tvůrčí dílnu s lektorkou Janou Brůžkovou. Dílna je určena dospělým návštěvníkům a koná se dvakrát ročně, na jaře a na podzim, v odpoledních hodinách. Z kapacitních důvodů je vždy nutná rezervace. Tak neváhejte a přihlaste se. Naše Jana je svou zručností vyhlášená po celém městě 😉

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.