Městská knihovna Havířov

Domů > Pobočky knihovny > K-klub, Šrámkova

K-klub, Šrámkova, Havířov-Podlesí

Provozní doba

 • Pondělí

  8.00–12.00 | 13.00–18.00

 • Úterý

  8.00–12.00 | 13.00–16.00

 • Středa

  13.00-16.00

 • Čtvrtek

  8.00–12.00 | 13.00–18.00

 • Pátek

  8.00–12.00 | 13.00–16.00

Kontakty

 • Kontakt

  Šrámkova 2a, Havířov-Podlesí
  Telefon: 597 317 221
  E-mail: klub@knih-havirov.cz 

 • Vedoucí oddělení

  Karla Petrová

 • Knihovnice

  Mgr. Gabriela Lichá

Kde nás najdete

Nadcházející událost

Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

K-klub se nachází v prostorách bývalé studovny. Na jeho vybudování se podílely nejen knihovnice, ale i řada dobrovolníků, kteří nám pomáhali s návrhem prostor, instalací pódia či lepením velkoformátové tapety. Klub zahájil činnost 1. 10. 2018 a jeho cílem je přivést mladé lidi do knihovny. Najdete zde spoustu komiksů, fantasy a knih žánru Young Adult a New Adult. Nezapomněli jsme ani na nový druh žánru s LGBT tématikou. K dispozici je fotbálek, chill out zóna, projektor, počítače s přístupem na internet, společenské hry a virtuální realita. V klubu se pravidelně schází několik skupin dětí, které zde hrají deskové hry nebo si přes projektor pouští videa. Pořádáme workshopy, přednášky a filmová promítání. 

Virtuální realita

Registrovaným uživatelům nabízíme možnost vyzkoušet si virtuální realitu. Vlastníme dvakrát headset Oculus Quest 2. Tak pronikni do světa technologie, která ti nabídne možnost vzdělávat se v nejrůznějších oblastech. S námi se můžeš stát pilotem vesmírné rakety, navštívit Paříž či New York, omrknout dinosaury v jejich skutečné velikosti nebo se jen zapotit při hře Beat Saber. Virtuální realita je zábava i poznání.

Book!Con

V roce 2019 jsme uspořádali 1. ročník akce Book!Con, která byla určena fanouškům sci-fi, fantasy a komiksů. V kostýmech oblíbených hrdinů jsme prožili kopec zábavy. Čekaly nás workshopy, soutěže o ceny, setkání s českými spisovateli a youtubery z knižního světa. Zažili jsme virtuální realitu, poslechli si koncert kapely Střepy, vyzkoušeli 3D tiskárnu a utkali se v Turnaji v deskovkách. Akce se natolik vydařila, že jsme se rozhodli v tradici pokračovat.

Mládež a dobrovolnictví

K-klub podporuje mladé aktivní lidi, kteří se chtějí zapojit do dobrovolnictví. Naším cílem je vytvořit skupinu dobrovolníků, kteří budou součástí našeho týmu. Dobrovolník má možnost pomáhat při tvoření a konání akcí, nebo také realizovat své vlastní nápady. Zapojuje se do dění knihovny a naučí se pracovat v týmu. Díky dobrovolnictví získáš nové zkušenosti, zážitky, kontakty a partu skvělých lidí. Začni společně s námi!

Internetem bezpečně!

Jelikož v klubu děláme pro mládež všechno možné, řekli jsme si, že tě budeme touto cestou informovat o nebezpečích, která ti mohou hrozit na internetu. Tak pozorně čti nebo sleduj videa českých youtuberů, kteří ti řeknou víc. A pokud si nebudeš vědět s něčím rady, můžeš se na nás s důvěrou obrátit.

Logo Fantastické knihovny

Fantastická knihovna

K-klub se zapojil do projektu Akademie science fiction, fantasy a hororu (ASFFH), který nese název Fantastické knihovny. ASFFH oceňuje fantastickou scénu na území České republiky, ať už se jedná o knihy, komiksy, filmy, videohry nebo jiné žánrové působení. Díla, která získala ocenění ASFFH, jsou v Káčku označena bílým logem Akademie. 

Virtuální prohlídka