Pobočka Jaroslava Seiferta, Havířov-Město

V pobočce s bezbariérovým vstupem se nachází oddělení pro dospělé, oddělení pro děti a mládež, ekologický koutek a Semínkovna. Dospělí čtenáři mají na výběr z krásné literatury, detektivek, románů pro ženy, sci-fi, poezie i humoru a dále knihy naučné. Velký úspěch mají cestovatelské přednášky i tvořivé kurzy pro dospělé, které pořádáme dvakrát ročně. Čtenáři mohou potěšit oko výstavami fotografií, obrázků a rukodělných prací. Navštěvují nás členové Klubu učitelů seniorů, pro něž připravujeme prezentaci knižních novinek a zveme do knihovny zajímavé hosty. Dvakrát ročně se koná Knižní jarmark, kde mohou zájemci získat některou z vyřazených či darovaných knih. Děti navštěvují se školou literární besedy a lekce, oblíbené je Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny králem Knihomilem I. Do mateřských škol chodíme číst v rámci akce Celé Česko čte dětem. Navštěvuje nás i dětský Čtenářský klub při ZŠ Marie Kudeříkové. Co dva měsíce LISTujeme novými knihami pro děti, tu a tam připravujeme tvořivá odpoledne. Na pobočce jsou k dispozici také deskové hry. Pravidelně pořádáme pro děti akci s názvem Deskohraní.

Vedoucí oddělení: Martina Urbančíková
Knihovnice: Jana Brůžková

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pondělí
13.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Středa
Zavřeno

Čtvrtek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Kontakt

Ekokoutek | Ekolympiáda

Pobočka Seifertova se zaměřuje na ekologickou výchovu. V Ekokoutku si můžete vybrat z více než 500 publikací zaměřených na dopravu, energie, ochranu životního prostředí, bydlení apod. K dispozici máme hudební nahrávky zachycující hlasy běžných i méně častých druhů našich ptáků, plazů, obojživelníků, hmyzu a savců. Pořádáme přednášky pro dospělé s ekologickou tématikou, besedy ke Dni Země a Dni bez aut. Pro děti každoročně pořádáme soutěž o ekologii a životním prostředí s názvem Ekolympiáda. Soutěž je určena tříčlenným družstvům žáků základních škol a víceletých gymnázií nejen z Havířova, ale i celého kraje. Jednotlivé ročníky jsou tematicky zaměřeny, děti si u jednotlivých stanovišť zahrají hry, vyrobí výrobek z přírodních materiálů, poznávají hlasy ptáků, řeší ekokvízy apod.

Semínkovna | Permakultura

Na pobočce Seifertově se nachází Semínkovna. Tato iniciativa vznikla v České republice v roce 2015 na podporu svobodného sdílení osiva, semínkaření a přírodního zahradničení. Semínkovny jsou místem, kde zahradníci mohou mezi sebou bezplatně sdílet osivo ze svých zahrádek. Mělo by jít o výsledek domácího semenaření. Návštěvníci mohou přinést semínka zeleniny, bylin či okrasných rostlin, nejlépe uložena v sáčcích a označená názvem, datem a místem původu. Osivo je k dispozici zdarma a pro všechny. Pro příznivce zahradničení a permakultury pořádáme dvakrát do roka setkání. Více informací najdete na webu Semínkovny.

Jarní a podzimní tvůrčí dílny

Chcete poznat nové výtvarné techniky, zkrášlit si domov dekoracemi z foamiranu nebo si vyrobit neotřelý šperk z filcu či korálků? Pak navštivte naši tvůrčí dílnu s lektorkou Janou Brůžkovou. Dílna je určena zájemcům z řad dospělých návštěvníků a koná se dvakrát ročně, na jaře a na podzim, v odpoledních hodinách. Z kapacitních důvodů je vždy nutná rezervace. Tak neváhejte a přihlaste se. Naše Jana je svou zručností vyhlášená po celém městě 😉

Scroll to Top