Virtuální realita

K-klub Městské knihovny Havířov nově nabízí svým uživatelům možnost vyzkoušet si VIRTUÁLNÍ REALITU. Vlastníme 2x headset Oculus Quest 2, který jsme pořádně otestovali a musíme říct, že jsme nadšení. Možností, které s sebou virtuální realita nese, je opravdu nespočet. Můžeš například mrknout do vesmíru, stát se pilotem vesmírné rakety, rozhlédnout se na Mount Everestu, navštívit Paříž i New York, omrknout dinosaury v jejich skutečné velikosti nebo se jen zapotit při hře Beat Saber. K virtuální realitě jsme pořídili také dva výkonné tablety, pomocí kterých mohou tvoji kamarádi vidět, kde se zrovna “nacházíš“. Nemusíš mít tedy strach, že bys VR brýle nezvládl/a. Vždy ti rádi pomohou nejen knihovníci z K-klubu, ale i naši dobrovolníci, kteří tomu rozumí.

Pravidla pro používání Virtuální reality

  • musí ti být více než 8 let a musíš mít platný registrační průkaz do knihovny. Nemáš-li průkazku, nezoufej. Registrovat se můžeš kdykoliv a v kterékoliv pobočce Městské knihovny Havířov, nebo přímo u nás v K-klubu.
  • rezervuj si zážitek osobně v K-klubu, telefonicky na čísle 597 317 221 nebo na e-mailu klub@knih-havirov.cz. Virtuální realitu provozujeme každé pondělí a středu od 14 do 18 hodin.
  • jedny VR brýle můžeš používat 30 minut, pak je půjčujeme dalšímu zájemci.

Virtuální realita byla do K-klubu pořízena s pomocí Nadačního fondu Veolia. Děkujeme.

Scroll to Top