K-Klub, Šrámkova, Havířov-Podlesí

Běžná provozní doba

Pondělí
10.00 – 18.00

Úterý
10.00 – 18.00

Středa
13.00 – 18.00

Čtvrtek
10.00 – 18.00

Pátek
10.00 – 18.00

Kontakt

Nadcházející události

Nebyla nalezena žádná událost!

Kdo jsme a co děláme?

K-klub se nachází v prostorách bývalé studovny. Na jeho vybudování se podílely nejen knihovnice, ale i řada dobrovolníků, kteří nám pomáhali s návrhem prostor, instalací pódia či lepením moderní velkoformátové tapety. Klub zahájil činnost 1. 10. 2018 a jeho cílem je přivést mladé lidi do knihovny. Najdete zde spoustu komiksů, sci-fi, fantasy a knih žánru Young Adult a New Adult. Nezapomněli jsme ani na nový druh žánru s LGBT tématikou. K dispozici je také fotbálek, chill out zóna, projektor, 3 počítače s přístupem na internet, společenské hry, 3D tiskárna a virtuální realita. V klubu se pravidelně schází několik skupin dětí, které si zde hrají společenské hry nebo si přes projektor pouští videa. Je potřeba zmínit i skupinku nadšenců, kteří se u nás scházejí výhradně kvůli komiksům a jsou schopní o nich dlouze debatovat. Pořádáme rovněž různorodé kurzy, workshopy, přednášky a filmová promítání. 

Vedoucí oddělení: Mgr. Michaela Tobolová
Knihovníci: Karla Petrová, Tomáš Lipina

Internetem bezpečně

Jelikož v klubu děláme pro mládež všechno možné, řekly jsme si, že tě budeme touto cestou informovat o nebezpečích, která ti mohou hrozit na internetu. Tak pozorně čti nebo sleduj videa českých youtuberů, kteří ti řeknou víc. A pokud si nebudeš vědět s něčím rady, můžeš se na nás obrátit. Katka a Karla.

Fantastická knihovna

K-klub se zapojil do projektu Akademie science fiction, fantasy a hororu (ASFFH), který nese název Fantastické knihovny. ASFFH je zapsaný spolek, který spojuje, zastřešuje a oceňuje fantastickou scénu na území České republiky, ať už se jedná o knihy, komiksy, filmy, videohry nebo jiné žánrové působení. Díla, která získala ocenění ASFFH, jsou v Káčku označena bílým logem Akademie.

Zfilmováno

Doba covidová nám vzala možnost setkávat se v knihovně a tak jsme přesunuli některé aktivity do online prostředí. Jednou z nich je nový krátkometrážní pořad zFILMováno, který vzniká v režii K-klubu a zaměřuje se na stále populárnější young-adult literaturu včetně její filmové podoby.

MAD | Mládež a dobrovolnictví

K-klub podporuje mladé aktivní lidi, kteří se chtějí zapojit do dobrovolnictví. Naším cílem je vytvořit skupinu dobrovolníků, kteří budou součástí našeho týmu. Dobrovolník má možnost pomáhat při tvoření a konání akcí, nebo také realizovat své vlastní nápady. Zapojuje se do dění knihovny a naučí se pracovat v týmu. Díky dobrovolnictví získáš nové zkušenosti, zážitky, kontakty a partu skvělých lidí. Začni společně s námi!

Virtuální realita

V Káčku nabízíme registrovaným uživatelům možnost vyzkoušet si virtuální realitu. Vlastníme 2x headset Oculus Quest 2. Zarezervuj si svoje místo a pronikni do světa technologie, která ti umožní pohled nejen do jiných světů, ale nabídne ti i možnost vzdělávat se v nejrůznějších oblastech. Virtuální realita je zábava i poznání.

Book!Con

Díky spolupráci s knihovníkem Tomášem Pipotou z Dobříše jsme v roce 2019 uspořádali 1. ročník akce Book!Con, která byla určena všem fanouškům sci-fi, fantasy a komiksů. V kostýmech oblíbených hrdinů jsme prožili kopec zábavy. Čekaly nás workshopy, soutěže o ceny, setkání s českými spisovateli a youtubery z knižního světa. Zažili jsme virtuální realitu, poslechli si koncert kapely Střepy, vyzkoušeli 3D tiskárnu a utkali se v Turnaji v deskovkách. Pevně věříme, že v této tradici budeme pokračovat. Pokud jsi tak trochu blázen a je ti více než 12 let, tak je tato akce určena právě pro tebe.

Deskovky

K-klub se pyšní velkou sbírkou deskových her. Najdeš u nás naučné hry, párty hry i osvědčenou klasiku jako Monopoly či Dostihy. Hry si můžeš zahrát s kamarády přímo v Káčku, nebo si je půjčit na měsíc domů. Pořádáme i turnaje v deskovkách.

Cestovatelské přednášky

Do světa se můžeš vypravit nejen sám, ale i v rámci přednášek, které pořádáme ve spolupráci s dobrodruhy. Navštívil jsi i ty zajímavé místo a rád by ses podělil o zážitky s ostatními? Kontaktuj nás a domluvíme se.

Tvořivé kurzy

Pod vedením místních kreativců se můžeš zúčastnit kurzů černého drátování, šitého šperku či macramé. Drhání neboli macramé je technika vázání nití a šňůrek, při níž vznikají nádherné dekorace do interiéru, kabelky, závěsy na květiny, vodítka na psy, náhrdelníky apod. Kurzy černého drátování probíhají jednou měsíčně s lektorkou Šárkou Dvořákovou a stojí 180 Kč. Kurzy macramé pořádáme jednou až dvakrát ročně pod vedením Karin Komender a účastník si hradí cenu spotřebovaného materiálu.

Máte dotaz? | Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Scroll to Top