Městská knihovna Havířov

Hudební oddělení, Svornosti, Havířov-Město

Provozní doba

Ve středu 4. 10. bude provoz z důvodu konání literárně-hudebního večera pouze do 17 hod.
 • Pondělí

  8.00 – 18.00

 • Úterý

  8.00 – 18.00

 • Středa

  13.00 – 18.00

 • Čtvrtek

  8.00 – 18.00

 • Pátek

  8.00 – 18.00

Kontakty

Kde nás najdete

Nadcházející událost

Nebyla nalezena žádná událost!
Načíst více

Kdo jsme a co děláme?

Půjčovna nabízí přes 5500 knih z oboru malířství, sochařství, umělecké fotografie, hudby i poezie, desítky titulů časopisů, 2000 svazků not, tisíce hudebních CD nebo audioknih. Od roku 1996 buduje fond zvukových knih pro nevidomé a slabozraké uživatele. Pořádá výstavy výtvarného umění s hudebním programem, rukodělné kurzy a spolupracuje s Kruhem přátel díla Viktora Fischla. Velkému zájmu seniorů se těší Virtuální Univerzita 3. věku (VU3V).

Kruh přátel díla Viktora Fischla

V roce 2000 vznikl v hudebním oddělení Městské knihovny Havířov Kruh přátel díla Viktora Fischla, jehož hlavní náplní se staly literárně-hudební večery věnované jednotlivým Fischlovým knihám. Na programu se později začaly objevovat i další osobnosti jako například Jan Amos Komenský, Jan Zahradníček, Josef Škvorecký aj. Literární večery vznikají pod taktovkou publicistky Milady Kaďůrkové a hlavním aktérem pořadů bývá obvykle sólista činohry Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě pan Miroslav Rataj. Literárních večerů se pravidelně účastní okolo 50 návštěvníků, kteří se k nám sjíždějí z Havířova, Ostravy a přilehlého okolí.

Lekotéka a hudební nástroje

Hudební oddělení půjčuje didaktické pomůcky, Orffovy a perkusní nástroje (Lekotéka). Služba je určena dětem se specifickými potřebami, široké veřejnosti a školám. Pomůcky rozvíjejí fantazii, zručnost a jemnou motoriku, napomáhají k rozlišování barev a tvarů, procvičování přesnosti, zlepšování postřehu či logického myšlení. Přečtěte si pravidla půjčování a podívejte se do katalogu na aktuální nabídku pomůcek. V nabídce máme také elektronickou tužku ALBI.

Zvukové knihy pro nevidomé a slabozraké

Hudební oddělení půjčuje nevidomým a slabozrakým občanům tzv. zvukové knihy. Zpravidla se jedná o knižní bestsellery, které namluvili známí umělci. Většina knih je zpracována ve formátu MP3 a bez zkracování textu. Při budování zvukové knihovny spolupracujeme s Knihovnou a tiskárnou K. E. Macana v Praze. Půjčování zvukových knih je bezplatné, k využívání této služby je potřeba doložit průkaz ZTP/P nebo potvrzení od lékaře o těžké oční vadě. A jaké zvukové knihy v knihovně máme? Podívejte se do našeho katalogu nebo seznamu zvukových knih.

Chcete se prezentovat?

Nabízíme profesionálním i amatérským výtvarníkům či hudebníkům možnost uspořádání výstavy či hudebního vystoupení v prostorách salonku hudebního oddělení. Termím lze domluvit osobně, telefonicky nebo e-mailem přímo v hudebním oddělení.

Virtuální prohlídka

Máte dotaz? Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Přejít nahoru