Městská knihovna Havířov

Book!Con 2023

Dva dny plné přednášek, workshopů a RPG her. Zveme všechny fanoušky fantasy, sci-fi a young adult literatury na již čtvrtý ročník našeho Book!Conu. Potkáte se se známými českými spisovateli a komiksovými tvůrci, provedeme vás virtuální realitou nebo se ponoříte do světa steampunku. A to je jen zlomek toho, co na Book!Conu můžete zažít.

Harmonogram Book!Conu

Pátek 20. 10. 2023
15.30 Otevření knihovny
16.00 Dračí Hlídka 

(Na Dračí Hlídku je omezená kapacita. Proto si své místo rezervujte do 16. 10. osobně v K-klubu nebo nás kontaktujte e-mailem klub@knih-havirov.cz či telefonicky 597 317 221)

Sobota 21. 10. 2023
11:30 Otevření knihovny
12:00 Úvodní slovo
12:15-13:15 Sára Topinková
14:30-15:30 Viktor Svoboda
15:45-16:45 Vojtěch Záleský
17:05-18:05 Pavel Ondrusz 

Doprovodný program bude probíhat po celou sobotu.

  • soutěže, výtvarné dílny
  • Steampunk workshop (100 Kč za jeden vytvořený výrobek)
  • Facepainting

Vstupné

Pátek: zdarma
Sobota: 100 Kč

Hosté letošního Book!Conu

Vojtěch Záleský

Miluje tvůrčí psaní a fascinuje ho psaní příběhů. Když se nevěnuje rukopisům jiných autorů, do úmoru pracuje na těch svých. Zálibu našel v thrilleru a fantasy (zjistil, že se tyto žánry dají krásně zkombinovat v noir fantasy) a do děje se vždy ponoří poslechem melodického death metalu. Za svůj první román Ďáblovo zlato (2020, MOBA), které napsal společně s Lukášem Štěrovským, získal zvláštní cenu poroty České asociace autorů detektivní literatury. Noir fantasy Převzetí je jeho sólo debutem, na který navázal povídkou Azdhorovo oko (čas. XB-1, 06/23). Jeho oblíbení spisovatelé jsou Daphne du Maurier a Maj Sjöwallová a Per Wahlöö. Žije v Pardubicích se svou ženou, psem a tisíci knihami, které nejsou kam dát.

Viktor Svoboda

Vystudoval animaci ve Zlíně. Po studiu se věnuje převážně kreslení storyboardů pro filmy a reklamu. Nejraději má, když má volnou ruku a může příběh odvyprávět vlastními obrazy, ve kterých si dává záležet na jejich vzájemném propojení a plynulosti. Tvorbu obrázkových scénářů prokládá ilustrováním a schraňováním nápadů na vlastní komiks. Podílel se na dětském seriálu Tajemství pana M. pro ČT:D jako výtvarník a letos vydaném komiksu SUPROTM: Hrdinové na dluh jako kreslíř. SUPROTM je jeho první dlouhý komiks. Vlastní polohovací stůl u kterého se dá kreslit ve stoje, ale většinou u něj sedí.

Sára Topinková

Sáře bylo teprve šest let, když napsala svůj první příběh – byl o drsných vílách, které za odpoledne dokázaly postavit letadlo – a od té doby snila o tom, že jí jednou vyjde kniha. Aby se svému snu přiblížila, během dospívání četla všechno, co jí přišlo pod ruku, trénovala se psaním upířích romancí na Wattpadu a popsala tisíce stran svými deníkovými zápisy. Ve třinácti letech si založila knižní blog pod přezdívkou Dívka mezi stranami, který se postupem času přesunul na Instagram. Za svoje působení v české online knižní komunitě stihla zorganizovat několik knižních akcí a dojít k závěru, že číst YA ji už zase tolik nebaví, tak by pro změnu konečně mohla nějaké napsat a splnit si svůj dětský sen. Její prvotina Stačí mávnout křídly, která vychází těsně před jejími devatenáctými narozeninami, je důkazem, že se jí to povedlo.

Petra Slováková

Narozena v roce 1987 v Ostravě. Vystudovala obor Zahradní architektura na Mendelově univerzitě v Brně. V mládí začala s psaním poezie, která v roce 2013 souborně vyšla v knize Básně u nakladatelství Epika. Do povědomí veřejnosti vstoupila finálovými umístěními v prestižních českých a slovenských literárních soutěžích Cena Karla Čapka, Poviedka Istroconu, Dumky Podvečerné aj. Poprvé debutovala v časopise Pevnost povídkou Kóma (2011), kde vychází i jiné její práce. Prozaickými knižními prvotinami pak byla na Slovensku vydaná sbírka povídek Železonoc a jiné podivnosti (2012) a soubor dvou kyberpunkových novel s názvem Cvrček v krabičce (2012). Je autorkou prvního českého steampunkového románu Démon z East Endu (2015). Ve steampunkové komunitě je známá jako čelní představitelka. Je spoluautorkou manuálu pro kreativní tvorbu Ve stylu steampunk. Do vod young adult literatury vstoupila trilogií Střípky času, která vyšla u nakladatelství Host. Kromě psaní se věnuje cosplayi, tvorbě doplňků a propriet či šperků. Je také spolupořadatelkou kulturního festivalu Fantastická Ostrava.

Steampunk
Je původně literární subžánr, který pracuje s alternativní historií, historickou fikcí a fantastikou. Inspiroval se stoletím páry a průmyslovou revolucí, stejně jako literaturou 19. století. Postupně tento styl expandoval do různých uměleckých odvětví, včetně filmů a módy. Dnes se jedná o lifestyle, který má po celém světě nespočet příznivců. Steampunková díla v sobě mohou ukrývat nadsázku, historické kulisy i vynálezy, které nikdy neexistovaly, dýchají na nás dobrodružnou atmosférou z děl Julese Verna,  a dá se v nich vzpomenout na dobu vznešených dam a pánů v cylindrech.

Oficiální stránky Petry Slovákové -> https://cs-cz.facebook.com/gabrielletaroka/

Sponzoři

Přejít nahoru