Pobočka U Jeslí, Havířov-Šumbark

Pobočka se nachází v levém křídle budovy bývalých jeslí (pod náměstím TGM). Najdete zde téměř 6.000 dětských knih, více než 11.000 knih pro dospělé a 12 titulů časopisů. Jsme kombinované oddělení, proto se zaměřujeme jak na práci s dětmi všech věkových kategorií, tak i s dospělými či seniory. Úzce spolupracujeme se spádovými mateřskými školami (U Jeslí, Mateřinka s.r.o, Okružní) i základními školami (Školní, Jarošova, M. Pujmanové). Celoročně pro ně pořádáme řadu besed, knihovnických lekcí, přednášek a předčítání. Čtenářům jsou k dispozici 3 počítače s přístupem na internet, kopírka, skener a barevná tiskárna formátu A4. Pro děti pořádáme tematicky zaměřené soutěže a tvořivá odpoledne.

Vedoucí oddělení: Bc. Lucie Drlíková

speciální pedagogika

Pobočka U Jeslí se pyšní širokou nabídkou knih a pracovních listů ze speciální pedagogiky. Trpí vaše dítě specifickou poruchou učení? Byla vám diagnostikována dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie nebo jiná porucha? V našem fondu si jistě vyberete vhodnou knížku.

Běžná provozní doba

Sledujte rubriku Aktuality, kde naleznete případná omezení provozu.

Pobočka je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce budovy. Předpokládané otevření pobočky je plánováno na září 2022. Děkujeme za pochopení.

Pondělí
13.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Středa
Zavřeno

Čtvrtek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Pátek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 16.00

Kontakt

Čtenářské kluby pro děti i seniory

Pobočka U Jeslí se může pochlubit bohatou klubovou činností. Snažíme se podpořit zájem lidí o četbu a docílit, aby návštěva knihovny byla pro děti radostí, příjemnou zkušeností, zdrojem nových informací a přispěla ke zlepšení komunikačních dovedností. S Klubem předškoláků při mateřské škole U Jeslí se setkáváme dvakrát měsíčně, a to buď v knihovně, kde si společně povídáme o různých tématech, nebo ve školce, kde dětem předčítáme v době odpočinku. Čtenářský školní klub při ZŠ Školní nás navštěvuje jednou měsíčně s handicapovanými dětmi. Pořádáme pro ně besedy na různá témata a tvořivé dílny. Knižní klub pro dospělé a seniory se setkává jednou měsíčně v rámci akce zvané Posezení nad knihami. Zájemcům představujeme novinky z knižního světa, předčítáme ukázky z knih a diskutujeme o různých literárních žánrech.

Scroll to Top