Pobočka U Jeslí, Havířov-Šumbark

Běžná provozní doba

Pobočka je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce budovy. Předpokládané otevření pobočky je plánováno na září 2022. Děkujeme za pochopení.

Pondělí
13.00 – 18.00

Úterý
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Středa
Zavřeno

Čtvrtek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 17.00

Pátek
8.00 – 12.00 | 13.00 – 16.00

Kontakt

Pobočka se nachází v levém křídle budovy bývalých jeslí (pod náměstím TGM). Najdete zde téměř 6.000 dětských knih a více než 11.000 knih pro dospělé. Jsme kombinované oddělení, proto se zaměřujeme jak na práci s dětmi, tak i s dospělými čtenáři a seniory. Spolupracujeme se spádovými mateřskými školkami (U Jeslí, Mateřinka s.r.o., Okružní) i základními školami (Školní, Jarošova, M. Pujmanové). Celoročně pro ně pořádáme řadu besed a knihovnických lekcí. Čtenářům jsou k dispozici 3 počítače s přístupem na internet, kopírka, skener a barevná tiskárna formátu A4. Pro děti pořádáme tematicky zaměřené soutěže a tvořivá odpoledne.

Vedoucí oddělení: Bc. Lucie Drlíková

Speciální pedagogika

Pobočka se pyšní širokou nabídkou knih a pracovních listů ze speciální pedagogiky. Trpí vaše dítě specifickou poruchou učení? Byla vám diagnostikována dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie nebo jiná porucha? V našem fondu si jistě vyberete vhodnou knížku.

Čtenářské kluby pro děti i dospělé

Pobočka se může pochlubit bohatou klubovou činností. Snažíme se podpořit zájem lidí o četbu a docílit, aby návštěva knihovny byla pro děti radostí, zdrojem nových informací a přispěla ke zlepšení komunikačních dovedností. S Klubem předškoláků při mateřské škole U Jeslí se setkáváme 2x měsíčně buď v knihovně, kde si společně povídáme o nejrůznějších tématech, nebo ve školce, kde předčítáme v době odpočinku. Čtenářský školní klub při ZŠ Školní nás navštěvuje jednou měsíčně s handicapovanými dětmi. Pořádáme pro ně besedy a tvořivé dílny. Knižní klub pro dospělé a seniory se setkává jednou měsíčně v rámci akce zvané Posezení nad knihami. Zájemcům představujeme novinky z knižního světa, předčítáme ukázky z knih a diskutujeme o různých literárních žánrech.

Máte dotaz? | Kontaktujte nás!

Leave this field blank
Scroll to Top