Čtenářské konto

Čtenářské konto je přístupné z on-line katalogu. Z pohodlí svého domova tak můžete sledovat, které dokumenty máte v současné době vypůjčeny a kdy je potřeba je vrátit. V případě potřeby si můžete sami prodloužit výpůjční lhůtu dokumentů (není-li překročena jejich maximální výpůjční lhůta), můžete si objednávat a rezervovat dokumenty, nahlédnout do historie svých výpůjček a poplatků, stahovat elektronické knihy do svého chytrého telefonu, tabletu nebo čtečky, hodnotit přečtené knihy a mnoho dalšího.

Přihlašovací údaje získáte pouze při osobní návštěvě Městské knihovny Havířov. Údaje nelze zasílat e-mailem ani sdělovat po telefonu.

Jak si mohu objednat / rezervovat dokument v on-line katalogu?

Naši kolegové pro vás připravili krátké instruktážní video o tom, jak se přihlásit do on-line katalogu, jak v něm vyhledat požadovaný dokument a jak si ho následně objednat nebo zarezervovat.

Objednávka – pokud je dokument „skladem“ na některé z poboček, může být během několika hodin či dnů připraven k vyzvednutí.
Rezervace – pokud je dokument momentálně vypůjčen jiným čtenářem, budete zapsáni do pořadníku. Termín vyzvednutí závisí na množství rezervací před vámi a aktivitě čtenářů.

Jak vyhledat novinky v on-line katalogu?

Nevíte, jak si v katalogu zobrazit nové knižní tituly, společenské hry či hudební CD? Jste zvědaví, které tituly pro vás do budoucna připravujeme? Pak shlédněte následující video, ve kterém vám naši kolegové vše podrobně vysvětlí. Zobrazovat novinky můžete i bez přihlášení do čtenářského konta. Přihlášení vám však umožní tituly přímo rezervovat.

Scroll to Top