Městská knihovna Havířov

Čtenářské konto

Z pohodlí svého domova můžete sledovat, které dokumenty máte v současné době vypůjčeny a kdy je potřeba je vrátit. V případě potřeby si můžete sami prodloužit výpůjční lhůtu (není-li překročena maximální výpůjční lhůta), můžete si objednávat a rezervovat dokumenty, nahlédnout do historie svých výpůjček a poplatků, stahovat elektronické knihy, hodnotit přečtené knihy a mnoho dalšího.

Vstup do čtenářského konta

Čtenářské konto je přístupné z on-line katalogu. Přihlašovací údaje získáte na vyžádání při osobní návštěvě kterékoliv pobočky Městské knihovny Havířov. Údaje nelze zasílat e-mailem ani sdělovat po telefonu.

Jak si mohu objednat dokument v on-line katalogu?

Instruktážní video o tom, jak se přihlásit do katalogu, jak si vyhledat požadovaný dokument a jak ho následně objednat nebo zarezervovat.

Objednávka – pokud je dokument „skladem“ na některé z poboček, může být během několika hodin či dnů připraven k vyzvednutí.
Rezervace – pokud má dokument vypůjčen jiný čtenář, budete zapsáni do pořadníku. Termín vyzvednutí závisí na množství rezervací.

Jak vyhledat novinky v on-line katalogu?

Nevíte, jak si v katalogu zobrazit nové knižní tituly, společenské hry či hudební CD? Jste zvědaví, které tituly pro vás do budoucna připravujeme? Pak shlédněte následující video, ve kterém vám kolegové vše podrobně vysvětlí. Zobrazovat novinky můžete i bez přihlášení do čtenářského konta. Přihlášení vám však umožní tituly přímo rezervovat.

Přejít nahoru