Městská knihovna Havířov

Putování krajinou

Výstava slabozrakého malíře Lukáše Černého. Výstava se koná v rámci 29. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě ve spolupráci se SONS ČR, z. s., oblastní odbočka Havířov-Orlová a potrvá do 21. 4. 2023. Součástí vernisáže je koncert Honzy Jareše, nevidomého zpěváka a klavíristy.

Lukáš Černý

Rodák z Jablonce nad Nisou. Tužka a papír ho provázejí již od dětských let. Později se k tomu přidal štětec a plátno. Pravděpodobně největší inspirací v jeho začátcích kresby byla sběratelská vášeň turistických pohlednic, především ručně kreslených. Poté také jeho kamarád Honza, s nímž trávil společná kreslící odpoledne a v neposlední řadě i jeho starší brácha Michal. Vzdělání má čistě ekonomické, respektive účetní a daňové. Řadu let jsem byl zaměstnaný v administrativě a personalistice. Od září roku 2020 je kreslířem a malířem na volné noze. Splnil se mu tak sen a celoživotní koníček se stal i jeho povoláním. V jičínském ateliéru Pod Lucernou nabízí hodiny kreslení úplným začátečníkům a také pokročilejším kreslířům a kreslířkám. Vydává kreslené a malované kalendáře a pohlednice. Rád cestuje po naší vlasti.

Honza Jareš

Absolvoval prestižní Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v oboru populární zpěv a moderní klavír jako jediný nevidomý student v historii školy. S písní Doktor duší získal Platinovou dvanáctku za 12 vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka. Je laureátem Výroční ceny Legenda nočního proudu v kategorii Objev roku 2019. V roce 2020 vydal v Radioservisu Českého rozhlasu desku Doktor duší. Deska obsahuje 12 původních písní, jejichž autorem je Tomáš Kympl. Vystupuje sólově nebo za doprovodu předních českých instrumentalistů.

Datum

Út - Pá | 4. - 21. 4. 2023
Expired!

Typy událostí

Výstava
Hudební oddělení, Svornosti 2, Havířov

Místo konání

Hudební oddělení, Svornosti 2, Havířov
Přejít nahoru