Obrázky z ateliéru Martina Pawery

Výstava Evy Burové a Jany Kempné. Eva Burová absolvovala v roce 1974 Pedagogickou fakultu v Ostravě. V průběhu svého povolání se seznámila na kurzech s keramikou, kterou vystavovala na mnoha výstavách. Poslední její výstava proběhla v galerii Maryčka v lednu letošního roku. Její činnost je také spojena s havířovskou skupinou KVAŚ. S Janou Kempnou se seznámila v ateliéru ak. malíře Martina Pawery. Přestože Jana Kempná nemá vzdělání v žádném z oborů uměleckého zaměření, k výtvarné a kreativní činnosti měla vždy blízko již od svého dětství. Svůj kladný vztah k hudbě, malování a dalším kreativním činnostem se snažila předat i svým dvěma dcerám. Intenzivněji se výtvarnou činností začala zabývat až od roku 2008 v rámci návštěv ZUŠ B. Martinů v Havířově pod dohledem p. učitele Ak. malíře Aleše Rabenseifnera. Během tohoto období si mohla vyzkoušet různé výtvarné techniky, z nichž je jí nejbližší olejomalba, akvarel, linoryt a kresba tužkou nebo suchým pastelem. V posledním roce navštěvuje výtvarný ateliér Ak. malíře Martina Pawery.

Obrázky z ateliéru Martina Pawery

So - Pá | 1. - 21. Říjen 2022