Městská knihovna Havířov

Book!Con 2022

Dva dny plné přednášek, workshopů a RPG her. Zveme všechny fanoušky fantasy, sci-fi a young adult literatury na již třetí ročník našeho Book!Conu, který se bude konat letos v říjnu. Potkáte se se známými českými spisovateli a cosplayery, provedeme vás virtuální realitou nebo si budete moci vyzkoušet, jak fungují Ozoboti. A to je jen zlomek toho, co na Book!Conu můžete zažít.

Vstupenky budou v prodeji od 14. 9. 2022 v Městské knihovně Havířov:

  • K-klub, Šrámkova
  • Dětské oddělení, Svornosti

Harmonogram Book!Conu

Pátek
15.30 Otevření knihovny
16.00 Dračí Hlídka (nutná rezervace míst)

Sobota
12.00 Otevření knihovny
12.45 Úvodní slovo
13.00 Aleš Diviš – beseda
14.30 Nofreeusernames alias Ola – beseda
16.00 Tessa Carter – beseda

13.00 – 18.00 Steampunk workshop Petry Slovákové

Doprovodný program bude probíhat po celou sobotu.

  • Polygrafický workshop pod vedením studentů Albrechtovy střední školy Český Těšín
  • Výroba masek
  • Virtuální realita a ozoboti
  • Facepainting

Vstupné

Pátek: zdarma
Sobota: 100 Kč

Hosté letošního Book!Conu

Aleš Diviš

Aleš Diviš odjakživa žije na jižní Moravě v blízkosti města Znojma. Navštěvoval Univerzitu Pardubice, kde vystudoval bakalářský titul v oboru Anglický jazyk – specializace v pedagogice. Učitel se z něj však nestal, za to se již řadu let živí jako grafik a retušér. Ke psaní ho přivedla jeho bujná představivost, kterou se však rozhodl přenést na papír až téměř ve třiceti. Nejlépe se mu píše v noci, kdy v místnosti svítí pouze displej obrazovky. Kromě knih má rád videohry, ve kterých nad efekty převažuje příběh, a jeho nejoblíbenější slovo je dobrodružství. Fiktivní svět Sylothys, do kterého je zasazena knižní série Leviar, vnímá jako svůj splněný sen. Neopomíjí svůj čas trávit s rodinou, sportem, či u Simpsonů nebo Photoshopu s porcí palačinek za doprovudu zpěváka The Weeknd.

Nofreeusernames

Ola alias Nofreeusernames žije u své černé kočky Belmonda ve Vsetíně, v domě, kde většinu místa zabírají knihy, LEGO a funko POP. Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na MUNI a už během školy zahájila svou kariéru kolem knih. Nejdřív jako členka skupiny Guerilla Readers, což byla její první zkušenost s marketingem a sociálními sítěmi, později se dostala k práci v univerzitní knihovně ve Zlíně, chvíli podnikala, pracovala v knihkupectví a nakonec skončila v nakladatelství. V roce 2019 se dostala do finále HumbookAwards v kategorii Nejlepší knižní influencer, a její debut Navždycky získal o rok později cenu za nejlepší českou knihu roku a tento titul znovu obhájila i v roce 2021 s knihou Miluju tě. Já vím. Nyní působí jako social media a content manažer v nakladatelském domě Albatros Media a přednáší na Masarykově univerzitě v Brně. Nikdy nevěřila, že napíše knihu, ale pak jí sedlo psaní chat fiction v aplikaci Storki, kterou četlo čím dál tím víc lidí. A právě z té nejpopulárnější Jsem tu a mám čokoládu vznikla její debutová kniha Navždycky. Veškerý autorský honorář Ola investuje do nákupu LEGA. Sama o sobě říká, že jde vždy víc slyšet, než vidět a že páteční večery netráví v hospodě, ale v posteli s knihou. Miluje příběhy na plátně i na papíře a umí si o nich hodiny povídat.

Tessa Carter

tessacarter_cosplay alias Terka je 20 létá holka, která miluje knihy a cosplaye. Studuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě v oboru tanec – balet. Cosplayům propadla v roce 2018 a od té doby vytváří kostýmy podle knih, seriálů, filmů i videoher. Terka zbožňuje kreativitu, je velmi pečlivá a precizní, vše chce mít vždy na 100 procent. Neskutečně ráda sdílí lásku ke cosplayům a knihám s lidmi kolem sebe a je moc ráda, když se jim její práce líbí a když může poradit a pomoc. Kromě samotného vytváření copslayů natáčí hodně reels – videa cosplayová i nejrůznější vtípky z knih, hlavně těch od Sarah J. Maasové. Její hlavní motto zní: Každý někde začíná, ale když na tom dře a má vášeň a zápal, dokáže, co chce. Jen si musí věřit a jít za svým cílem.

Dračí Hlídka

Dračí Hlídka je česká fantasy hra na hrdiny. Je určena pro 4-6 hráčů starších devíti let. Jde o originální, ryze český projekt. Volně ji inspirovaly klasické RPG hry, především Dračí Doupě, Dungeons & Dragons a Pathfinder.
Letos Dračí Hlídka proběhne v pátek 14. 10. od 16 hodin a je nutná rezervace míst. Vstup zdarma.
Pište na e-mail klub@knih-havirov.cz, nebo volejte 597 317 221.

Petra Slováková

Petra je známá česká autorka fantasy a science fiction. Ve volném čase se věnuje výrobě steampunkových kostýmů, autorských šperků z hodinových komponentů a součástek. V loňském roce jste ji mohli vidět právě na našem Book!Conu, kde byla naším hostem. Letos k nám opět zavítá a ukáže nám, jak se takové steampunkové doplňky vyrábí.

Cena workshopu 80 Kč.

Přejít na začátek